15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Зголемени цените на угостителските услуги

Цените на угостителските услуги во јануари се зголемени за 2,4 проценти во споредба со декември лани. Според податоците објавени од Државниот завод за статистика зголемување има кај услугите за храна ,алкохолни и  безалкохолни пијалоци. Во споредба со јануари минатата година зголемување има за 4,2 проценти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles