11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Пеков на распит во Обвинителството 

Бугарскиот премиер, Кирил Петков денеска дојде  во Обвинителството на распит за имињата што ги спомна на средба со главниот обвинител Иван Гешев. Обвинителството пред неколку дена соопшти дека на средба премиерот посочил имиња и прекари на лица кои според него се основа на криминалот во таа држава и против кои не се преземени потребни дејствија за да се бараат кривична одговорност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles