15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Пријавување на имот кој не се користи

Одделенијата за даноци при општините, ги известуваат физичките и правните лица дека согласно законските измени, се должни да ја пријават сопственоста на земјишта и објекти кои не ги користат или не ги издаваат под закуп подолго од шест месеци во текот на една година. Физичките и правните лица кои нема да ги пријават земјиштата и објектите што не ги користат или не ги издаваат под закуп подолго од шест месеци во текот на една година, ќе бидат задолжени со данок на имот по стапка пет пати повисока од пропишаните стапки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles