15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Тешка сообраќчајна несреќа на експресниот пат Штип – Радовиш

Тешка сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш на дваесеттиот километар. Според првичните информации несреќата е со жртва, а загинатиот  најверојатно е возач на едно од возилата . Од  СВР-Штип, ја  потврдуваат информацијата , но засега повеќе детали нема.

Според информациите од терен дошло до судир меѓу возило со радовишки регистерски таблички и скопско товарно возило, кои се движеле во спротивен правец.

Во тек е увидот, а несреќата во Полициска станица-Штип е пријавено околу 15.00 часот. Експресниот пат Штип-Радовиш во моментов е затворен за сообраќај, а возилата се движат по стариот регионален пат.

Експресниот пат Штип – Радовиш во употреба е пуштен пред неколку месеци и е граден по сите европски  стандарди. Ова е прва сериозна несреќа од неговото ставање во употреба, а причините дополнително ќе се утврдат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles