15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Тигрите уапсија избеган затвореник

Специјалци во Штип приведуваат лице избегано од затвор. Акцијата се спровела синоќа во месноста Черења, каде е пронајден и уапсен 32-годишник баран со потерница. Истиот e осуден на вкупна казна затвор од 12 години и пет месеци за повеќе сторени кривични дела, а имал за доиздржување уште пет години и два месеца. Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Штип за издржување на казната.

Во друга акција но на истата локација, полицијата уапси уште четири други лица кај кои била пронајдена марихуана.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles