15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Исплатени субвенции и најава за покачување

Над 9,4 милиони евра субвенции за лозови насади денес беа исплатени на 13.854 лозари, напиша министерот Николовски на својот фејзбук профил. Освен исплатените субвенции тој најави и покачување на субвенциите на сточарите со цел подобрување на квалитетот на производите, како и зголемена подршка на пчеларите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles