15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Вучиќ: Косово не треба да се признае

 Никако не треба да ја признаеме независноста на Косово иако  треба да работи со косовските Албанци на создавање на подобри односи и на доверба. -Проблемот е што Албанците не сакаат да слушнат за ништо друго освен за независност. Пандорината кутија е отворена со признавање на границите на поранешните југословенски републики и признавањето на Косово, изјави спроскиот претседател Александар Вуцик.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles