21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Државен мониторинг на квалитетот на воздух во Штип

Штип годинава ќе добие мерна станица од Државниот мониторинг за следење на квалитетот на воздухот. Станува збор за станица која мери неколку параметри, вклучувајќи ПМ 10, ПМ 2.5, јаглероден моноксид, озон, сулфур диоксид и азот диоксид. Квалитетот на воздухот во Штип досега се мереше преку мерна станица поставена од УГД.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles