15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

За една година инфлацијата пораснала за 7,3 %

За една година цените на мало се зголемиле за 7,3, а трошоците за живот за 6,7 %. Месечната инфлација споредена во јануари наспроти декември е повисока за 1,5 %. најголемо покачување има кај кафето, овошјето, пијалоците и кај трошоците за греење и струја.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles