15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

АСО: Лани исплатени 66,2 мил. евра отштети

Граѓани, фирми, здруженија и државни институции наплатија над 66,2 милиона евра од осигурителните компании за настаните штети покриени со неживотно осигурување во 2021 година, што е за 14 % повеќе во однос на 2020. Исплатени се речиси 9.000 оштетни побарувања.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles