15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Италија: Акција против албанска криминална група

Во Италија во голема меѓународна акција разбиена е криминална мафијашка организација чии членови биле Албанци. Организацијата шверцувала големи количества кокаин од Јужна Америка во Европа. Во операцијата уапсени се 45 лица и извршени се претреси на 80 локации при што се запленети дрога,оружје и имот вреден два милиони евра. Во акцијата учествувале околу 600 полицајци и специјални единици на меѓународно ниво. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles