15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Уставен не ги укина ковид сертификатите

Уставниот суд не поведе постапка  со која ќе ја оценеше законитоста на ковид сертификатите. Според дел од судиите наводите во иницијативата се неосновани, бидејќи одлуката на здравствените власти е разумна и е донесена за општо добро поради пандемијата со Ковид -19, а врз основа на препораките на СЗО.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles