15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ЕП: Нацистички поздрав на европратеникот Џамбаски

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски предизвика голем револт  во Европскиот парламент, откако своите колеги ги поздрави со нацистички поздрав при напуштањето на салата. На ова реагираше претседателката на Европскиот парламент Роберта Мецола која напиша дека фашистичкиот поздрав не е прифатлив во никој случај и тоа мора да остане во најтемната наша историја. По сите бурни реакции Џамбаски се огласи и се извини за таквиот потег , нарекувајќи го поздравот обично невино мафтање кое не треба да навреди никого.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles