15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Емил  Павлов на СПЛ во ОАЕ

Утре почнува  Светската премиер лига во карате во Обединетите Арапски Емирати. Веќе е извлечен  ждребот во сите категории. Во секоја категорија има по 4  каратисти, освен во една до 67 кгр, каде има тројца.

„Да, тоа е точно. Во мојата категорија има тројца  учесници. Покрај мене , во мојата група  се наоѓаат и претставници од Египет и  Русија. Со  репрезентативецот  од Египет се борев  на последното СП во Дубаи и го победив. Гледам , Русинот е младо момче. Очекувам да се пласирам во четвртфиналето  во Премиер лигата. Ќе дадам се од себе да дојдам до  медал и да продолжам со успесите кои ги почнав во минатата  година, кога станав светски  вицешампион. Во четвртфиналето ќе се пласираат сите каратистите кои  ќе ги освојат првите места во 8 групи. …“- изјави  Емил Павлов

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles