22.7 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

М.Каменица: Градежни активности на ул. „Карпошова“

Во текот се градежни активности  на улица “Карпошова” во македонска Каменица каде се решава проблемот со водоснабдување. Четири нови корисници се приклучени на градскиот водовод. По решавањето на проблемите со обезбедување на квалитетна вода за пиење и приклучување на канализациона мрежа, општина Македонска Каменица ќе започне постапка за изградба на улица “Карпошова”, за која веќе во наредниот период ќе се решаваат и проблемите од имотно-правен карактер.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles