11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

МНР: Ќе се проверуваат сите амбасадори од 2006 година

Во министерството за надворешни работи е формирана работна група, која ќе ги проверува сите именувања и упатувања на амбасадори и генерални конзули од 2006 до денес и ќе подготви компаративна анализа. Целта на анализата е да се проверат сите детали и околности под кои се упатувани, како и квалитетот на кандидатите кои ја претставуваат земјата во странство. По завршувањето на анализата, таа ќе биде презентирана во јавноста.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles