3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Најблискиот соработник на Путин на средба со Вучиќ

Еден од најблиските соработници на рускиот претседател, Николај Патрушев на 28 февруари доаѓа во Белград. Главна тема би била предупредувањето што го изнесе рускиот шеф на дипломатијата дека на Косово, Албанија и БИХ се регрутираат воени платеници за војната во Украина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles