3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Верижен судир на 30 возила на автопат

Поради густа магла утрово на автопатот Белград-Нови Сад дошло до верижен судир на наплатната рампа кај Стара Пазова. Едно лице загинало, а најмалку шест се повредени. Според српските медиуми на повредените им била укажана помош на самото место. Во судирот учествувале повеќе од 30 возила, а меѓу возилата имало со странски и домашн регистарски таблички.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles