11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Албанија:  Емиграцијата забрзано го старее населението

И покрај долгорочните подобрувања во животниот стандард, работоспособното население во Албанија продолжува да се намалува, бидејќи луѓето емигрираат во потрага по подобри можности за работа, а и живот, оценува во својата анализа весникот “Монитор”

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles