14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Авион од Москва вратен назад

Авион на “Ејџиан ерлајнс” што утрово од Атина полетал кон Москва, кусо пред да влезе во рускиот воздушен простор од безбедносни причини добил наредба да се врати назад кон Атинскиот аеродром, соопштија од грчката авиокомпанија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles