17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

За 3,5 месеци карбинското ЈКП Плачковица повторно е на нозе, изјави градоначалникот Виктор Паунов.

За само 3,5 месеци ЈП Плачковица од Карбинци повторно е функционално и на нозе изјави денеска градоначалникот Виктор Паунов

Поради досегашната максимална тешка состојба и блокадата на сметката од повеќе доверители дојде и до задоцнување во редовната исплата на плати. Станува збор за два лични доходи за кои општинските власти изнајдоа решение.

Во однос на плаќање на пристигнатите сметки за потрошена електрична енергија, Паунов нагласи дека тие ќе се подмират навреме со правилна распределба на постојните средства на претпријатието. Во ова претпријатие вработени се 15 лица, а комунални услуги тие овозможуваат во 20 села.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles