12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Прес на СДСМ: За Штип и штипјни работи Владата, а не Општината. Зад СДСМ во Штип останаа само неплатени сметки и долгови, возвратија од Општината

Во Штип инвестира и за штипјани работи владата, а не Општината, рекоа денес на прес од СДСМ:

Зад СДСМ во Штип останаа само неплатени сметки и долгови, возвратија од Општината

За СДСМ да одржи ваква прес конференција, треба да има чист образ. Меѓутоа, штом немаат доблест да се повлечат и да размислат што ќе кажат, мораме да ја информираме јавноста дека токму директорите од оваа партија го оставија ЈП Исар со долг од вртоглави 300 милиони денари. Но, не само тоа. Не знаејќи како се реализираат проекти, повеќето од нив беа заглавени до степен неколку месеци граѓаните да газат во кал. Ако ги направиле сите оние работи кои ги наведуваат, зошто истите се‘ уште не беа реализирани и промовирани? И за крај, СДСМ периодов можат само да гледаат како се работи и да ја сведочат пролетната градежна експанзија која што ни следува, велат од Кабинетот на Градоначалникот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles