21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

5.000 Македонци побарале азил во Европа

Во 2021 година вкупно 5.000 граѓани од  Македонија побарале азил во европските земји. Како најчесто прибежиште Македонците ја избирале Германија. Бројот на вакви барања во споредба со 2020 година, кога бројот на барања бил 1.230, е зголемен за 76 %.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles