17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Борење: Државни првенства во Радовиш

Викендов  Радовиш ќе биде домаќин на  државните првенства во  борење за кадети и сениори.Најдобрите борачи  можно е да учествиуваат и на европските првенства.Со посебно внимание се очкува настапот на Дејан Митров,  кој ќе се појави во категоријата до 79 килограми. Со освојување на првото место ќе може да учествува  и на ЕП. Добри борби се очекуваат и од  Стефан Штерјов, Дарио Димитров, Бесир Алили… Средбите  почнуваат во 11 часот во спортската сала во Радовиш.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles