12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Горивата поскапуваат за 1,5 ден/литар

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР 95 изнесува 84 денари за литар, ЕУРОСУПЕР  98 ќе се продава за 86, а ЕУРОДИЗЕЛ  за 75,5 денари за литар. Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство, се зголемува за еден денар и литар ќе чини 74,5 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles