12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Итно членство во НАТО

Министерот за одбрана на Косово Арменд Мехај повика на итно членство на Косово во НАТО и побара од САД да воспостават постојана американска база на Косово. Тој ги повика и сите земји кои се двоумат да го признаат Косово, тоа да го направат во најкраток можен рок. Исто така истакна дека формирањето на постојана американска база е итна потреба за гарантирање на мирот,безбедноста и стабилноста на Западен Балкан и пошироко.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles