12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Општините од Истокот од Државата ќе бараат пари за 4 полски патишта

Општините од источниот регион, од Државата ќе бараат пари за изградба на четири полски патишта. Проектите се веќе изготвени и тие ќе бидат доставени до министерството за земјоделство го објави јавениот повик за капитални субвенции за развој на плански региони.

Ова е четврт јавен повик кој го распишува Минсистерството и за кој најави:

Претходно, преку оваа програма, во општините од истониот регион беа завршени 11 патишта до земјоделските површини, во Чешиново Облешево, Виница, Карбинци, Берово, Кочани, Штип и Делчево. Вкупно за оваа намена  се искористени средства во вредност од 7,5 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles