15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

50 години брак прославија Кемаледин и Емине Арсланови. Имавме половина век време за љубов и разбирање 

Со здравица, 50 години брак прославија вчера Кемаледин и Емине Арсланови Големиот животен момент тие го одбележаа со своите најблиски , задоволни , достоинствени и горди на тоа што го постигнале во животот, зашто пред се израснале две деца и добиле пет внуци.

За Арсланови нивниот половина век долг брачен живот, поминал брзо, со многу предизвици, искушенија и бескрајно среќни моменти. Во сите нив, се снашле и опстанале со силна верба еден во друг, но и за нив многу важен детал.

И по пет децении заеднички живот кај сопругата на Кемаледин, Емине сеуште се свежи сеќавањата како се започна.

Семејната хармонија се оддржува со зборот на главата на семејството,тврдат синовите Орхан и Караман.

Вакво славеничко оро на Кемаледин и Емине да го водат уште долго им посакаа нивните блиски, но и ние.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles