20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ракомет:  ¼ финални средби ДПЛ

Во недела  ќе се играат  четвртфиналните средби во Државната пионерска лига, девојки. Според ждрепката, во Штип, во 11 часот во недела  во  салата на ОУ Тошо Арсов  играат Астибо и Скопје. Тренер на екипата на Скопје е поранешната  репрезентативка  Адријана  Будимир..

„Во четвртфиналето се игра по една средба. Победниците во 4 средби ќе играат во  фајнл форот. Ние имаме тешка задача, бидејќи  Скопје  ги негува младите генерации ракометарки.. Средбата во Штип ќе биде интересна. Очекувам и добра  посета …“- изјави тренерот на Астибо, Дејан Величков

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles