15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Пелистер во Штип

Во недела се игра  последното коло во вториот круг на Првата лига.. Во Штип гостува Пелистер. По ова коло се прави нов распоред на средбите  за третиот круг.Засега, Брегалница го зазема шестото место на табелата. Доколку остане на тоа место и по  завршувањето на неделниото коло, Брегалница  во првото коло од третиот круг повторно ќе игра со Пелистер во Штип. Доколку пак Брегалница се пласира на петтото место на табелата,во случај,  Ренова  да загуби од Шкупи, или игра нерешено,, Брегалница во првото коло од третиот дел во Штип ќе игра со велешки Борец. Овие комбинации можат да се случат ако Брегалница во недела го победи Пелистер.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles