15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Се чистат диви депонии во Чешиново Облешево

Општина Чешиново-Облешево во соработка со Јавното комунално претпријатие „Облешево“,  денеска ги продолжи активностите за расчистување на диво создадените депонии во општината. Исчистена е депонијата  кај пругата на локалниот пат  Облешево-Бања.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles