21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

300 илајди евра Европа му нуди на регионт за добри проекти.

300 илајди евра Европа му нуди на регионот за добри проекти.Поточно, за нивна искористување од 11 Март стартува втората фаза, на регионалните Форуми на заедницата за проекти од грантовата шема на МЛС/СДЦ. Градоначалниците подготвени

Во истовреме,примамливо за градоначалниците се понудените 50 милиони денари за финансирање на проекти за развој на планските региони од програмата 2021/2022.

Ова, како и други актуелни теми од делокругот на работата на Советот за развој на источниот плански регион се слушна денеска на неговата трета работна средба оддржана во Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles