15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Македонски куп во одбојка, мажи

Синоќа, во спортската сала Јордан Мијалков во ШТИП , се одигра првата  четвртфинална средба од Купот на Македонија. Тетовчани беа  пресилен противник за штипјани. Штип УГД загуби со 0:3 во сетови.

Во сабота, 12 март. продолжуваат  Државните одбојкарски првенства, мажи и жени.. Во 15 часот играат  Младост Штип- Виктори волеј, Струмица, а во 18 часот ОК Штип УГД- Џио Струмица. Двете средби ќе се играат во спортската сала Јордан Мијалков

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles