17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Уредување на патот до Требиш во с. Саса

Теренскиот  увид во состојбата на локалниот пристапен пат до маало Требеш, во село Саса утврдил  потреба од низа за санација на овој локален пат во Македонска Каменица. Поради ова, по подобрувањето на временските услови од Општината најавуваат активности за замена на старите и дотраени пропусти и уредување на површините околу коловозниот дел.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles