3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Албанија: Рама: Одбор за поставување цена на горива

Премиерот Еди Рама на средба со снабдувачите на горива, најавил дека ќе се формира национален одбор за снабдување со гориво кој дневно ќе носи одлука за цената на горивата и предупреди дека секој кој нема да ја почитува ќе ја изгуби дозволата за работа. Според Рама одборот ќе врши моноторинг и ќе преземе мерки за спречување на злоупотреби со цената на горивата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles