11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Зејтинот со цена од 3,5 евра

Еден литар масло за готвење во Косово вчера се продаваше по цена од 3,49 евра и според косовскиот премиер Албин Курти таа  е највисока во светот. Цената за два дена се зголемила од 1,6 на 3,49 евра. Косовските медиуми направиле споредба со другите земји според кои еден литар масло во Македонија чини 1,59 евра, во Англија 1,3,  а во Германија 1,79 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles