21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

УГД Штип претставен проектот “be value”

Партнерски проект на институции, спортски клубови и асоцијација од пет земји од Балканот, денес беше презентиран на УГД Штип. Основна цел на проектот е анимирање на зет генерацијата од 12 до 17 годишна вораст, да го развиваат спортскиот дух за сметка на преголемата посветеност над компјутерската технологија.

Доприносот на Еден од партнерите во овој проект, УГД Штип е следниот

Инаку основен носител на овој меѓународен проект е централниот полициски теквондо клуб Софија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles