15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Пожарникарите –доброволци од Кочани собираат пари за возило

Доброволното противпожарно друштво – Кочани е во процес на собирање финансиски средства преку донации за набавка на теренско интервентно возило за потребите на пожарникарите – доброволци. За таа цел, на онлајн платформа веќе е отворен линк за донации каде граѓаните може да донираат од 100 до 6000 денари. Во моментот, за превоз на доброволците се користат сопствени возила или возила на ТППЕ – Кочани. Преку донации , досега, обезбедена е работна и интервентна опрема, комуникациски уреди, а во кругот на кочанската пожарна во процес е и реновирање на објект кој ќе биде наменет за Доброволното противпожарно друштво.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles