21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Меѓународен образовен проект во Кочани

Во текот на наредните пет дена, Општина Кочани и СОУ „Љупчо Сантов“ се домаќини на 26 ученици и 10 наставници од Полска, Шпанија, Турција и Италија, во рамките на проектот „Учење и предавање на природни науки и математика преку ИКТ“, кој се реализира како дел од  ЕРАЗМУС+ програмата.  Основната идеја на проектот е да се применат иновативни методи и техники во образовниот процес за учење на наставните предмети математика и хемија, со цел да се промени мислењето на учениците дека темите од овие предмети се тешки за совладување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles