15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

130 000 евра   за половина месец му спаси Злетовица  на  штипски Исар

130 000 евра за половина месец  ХС „Злетовца“ му спаси  на ЈП „Исар“  Штип откако тој се приклучи на овој систем.  Оваа сума  „Исар“ веќе го стабилизира  по  добиената исторски најголема  сметка за струја од 300 000 евра за месец  јануари.

Во април, кога „Исар“  очекува сметка  за март, Здравков вели  сметката  ќе биде уште помала и дека „Исар“  може да тргне кон финансиска стабилизација. 

За директорот  на ХС „Злетовица“ Миле Илиев ова е очекувано   бидејки цените  се  екониси испкатливи.

Во моментов Исар само по основ  за  струја должи речиси милион евра а вкуоните долгови стигнаа до 5 милиони евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles