3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Албанија: Рама: Протестите се во интерес на Русија

Премиерот на Албанија, Еди Рама изјави дека неколкудневните протести на граѓаните поради поскапувањето се во интерес на Русија, бидејќи само во земјите што ја подржуваат Украина има такви протести против растот на цените. Рама објаснува дека војната и кризата не се проблем само на украинскиот народ, туку и на сите европејци, и растот на цените е последица на оваа криза.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles