17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Дронот е украински – наменет за руски позиции

Беспилотното воено летало, што на крајот на минатата недела падна во Загреб е на украинските воени сили и носел бомба наменета за руските воени позиции во Украина. Извесно е дека авионот излегол од контрола и наместо во Украина завршил во Загреб, каде што паднал кога останал без гориво. Хрватскиот премиер Пленковиќ изјавил дека понатамошната истрага ќе утврди дали се работи за човечка или техничка грешка,саботажа или намера.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles