8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Откриени 36 тони месо со истечен рок

Косовската полиција уапсила две лица и запленила над 36.000 килограми месо со истечен рок во градот Пеќ. Се работи за телешко, пилешко месо и риба. Месото е откриено во депо за отпадоци, и е конфискувано и ќе биде уништено.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles