8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

38,4 % од Државата во Буџетот на Фонд за ПИОМ

Зголемените приходи на Фондот за ПИО не се доволни за покривање на дефицитот за исплата на социјални бенефиции за 2020 година, кои се одвојуваат од Буџетот на државата и учествуваат со 38,4 отсто во вкупните приходи. Ова го посочува Државниот завод за ревизија во конечниот ревизорски извештај на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување што го објави денеска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles