17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

ЈП „Исар“ ќе стимулира селекција на отпад

Штипски Исар самостојно ќе аплицира во Источниот плански регион со проект за стумулација за селекција на отпад со цел зачувување на животната средина и поттикнување на граѓаните сами да го селектираат отпадот и фрлаат во посебни контејнери.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles