12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

150 илјади долари дава Владата за усовршување на македонските студенти во Америка. Денеска е потпишан Меморандумот за соработка помеѓу штипскиот УГД и Американско – македонската алумни асоцијација.

150 илјади долари Владата секоја година дава за  дооформување на наобразбата на македонските студенти и професори во Америка,изјави денеска координаторот за образование при американската амбасада во Македонија, Газменд Елази…

Досегашното искуство дава повеќе од позитивни резултати за штипскиот УГД,бидејќи…

За таа цел денеска ректорот на УГД Блажо Боев и претседателот на Американско македонската алумни асоцијација, Верица Јорданова, го потпишаа Меморандумот за соработка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles