17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Сообраќајна несреќа на патот Радовиш-Штип

Синоќа на магистралниот мат Радовиш-Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки управувано од К.Т од Штип и возило со велешки ознаки, управувано од И.М с.Сливник велешко. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот К.Т и сопатникот од возилото со велешки таблици, кои биле констатирани во Клиничкиот центар во Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles