14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

БиХ: Убиен началник на криминалистичка полиција

Началникот на секторот за криминалистичка полиција во градот Приједор, Раденко Башиќ е убиен утрово во престрелка. Населбата во која е убиен е  цел ден под опсада на полициски службеници кои ќе ги контролираат сите минувачи и возачи. Полицијата привела неколку лица на разговор и се проверуваат можните мотиви за пукањето во Башиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles