15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

ВКШ КК СОКОЛИ-ХЕРАКЛЕА 104-81 (51-36)

Во рамките на втората кошаркарска лига штипскиот КК Соколи го порази битолскиот Хераклеа со 104 – 81 кошеви. Штипјани беа супериорни во секој поглед. Постигнаа 13 “тројки”. На натпреварот, шанси добија и помладите кошаркари. Со оваа победа КК Соколи ја продолжува трката за второто место на табелата кое води во Првата лига.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles