15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Се трага забрана за извоз од Србија во Македонија

Во следните 7 до 10 дена ќе се тргне забраната за извоз од Србија во Северна Македонија на производите пченица, пченка, брашно, масло за јадње и да почне да се испорачува во договорените количини. Ова е договорено денес во Белград на заеднички состанок на министерите за земјоделство на двете земји.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles